Kenzo

Značka Kenzo je francúzskou ikonou, ktorá vo svojej dobe rozvírila pokojné vody parížskej módnej scény, ale za jej zrodom nestojí žiadny Francúz, ale Kenzo Takada, dnes svetoznámy módny návrhár pochádzajúci z Japonska. Ten módu miloval už od detstva, ale rodičia mu stáli v ceste za jeho snom. Napriek ich nesúhlasu sa však v roku 1958 zapísal na návrhársku školu v Tokiu a po jej dokončení sa presťahoval do Paríža. Ihneď potom začína Kenzo Takada šiť modely zo zvyškov látok, ktoré kupuje na blšom trhu, pretože ho ťaží nedostatok financií. Táto kreativita sa mu stáva osudnou a to v tom najlepšom slova zmysle. Tento rádoby lacný štýl si okamžite získava priazeň francúzskych dám, ktoré módu proste milujú a sú jej oddané ako návrhár sám. Kenzo Takada prichádza s úplnou inovácií módy a už po uvedení svojej prvej autorskej kolekcie v roku 1970 otvára aj svoj prvý butik v Paríži, ktorý nesie príznačné meno Jungle Jab.

Jeho cesty vedú do sveta haute couture a stáva sa jednou z veľkých postáv parížskej módy. Jeho inšpiráciou sa stáva sám život, príroda, voľnosť a humor. Krátko po otvorení butiku si Kenzo podmaňuje aj newyorské a tokijskej publikum a jeho kariéra a meno značky stúpa vyššie a vyššie. K dámskym kolekciám postupom času pribúda aj pánska kolekcia a prvý parfum. Jeho kolekcia, rovnako ako parfumy sú niekedy odvážne a pestré ako Kenzovom milovaná džungle, inokedy japonsky minimalistické a čisté.

V roku 2003 sa zakladateľ značky Kenzo Takada s módou lúči a pomyselné žezlo odovzdáva talianskemu návrhári Antoniu MARRAS, ktorý ho hrdo preberá a ctí filozofiu značky aj naďalej. Dnes má značka Kenzo hneď dva módnych návrhárov, Carol Kim a Humberto Leon, ktorí aj naďalej drží túto ikonu na tom najvyššom stupni.

Najpredávanejšie produkty značky Kenzo

Zobraziť všetky produkty
Prihlásiť sa
7 EUR na nákup